Prodej chaty v blízkosti Šmelcovny

Prodej Rekreační objekty, Chata Brno - venkov

Nabízíme krásnou, udržovanou a zařízenou chatu v Údolí Bílého potoku, celková plocha pozemků 2549m2.

Máte o nemovitost zájem?

Tisknout / PDF   Číslo zakázky 17809

Nabízíme velmi dobře udržovanou chatu v k.ú.Javůrek, v přírodním parku Údolí Bílého potoku. Chata je umístěna na vlastním pozemku, má zastavěnou plochu 46m2, související pozemky mají celkovou výměru 2549m2. Pozemky jsou svažité, neumožňují příjezd běžnými vozidly až k chatě. Na druhou stranu poskytují překrásný výhled na okolní krajinu a možnost lyžování v zimních měsících. Komunikace mezí obcí Maršov a Šmelcovnou je zcela nová, úsek od Šmelcovny k chatě je dlouhý cca 800m, částečně zpevněný, je nutno překonat brod, lze i vozidlem Fabia, což jsem osobně ověřila. Parkování v dolní části vlastního pozemku.

Chata je typu Tatranec 220, byla zkolaudována 6.6.1977 a bylo jí přiděleno evidenční číslo. Typovou dokumentaci chaty máme k dispozici. Chata je umístěna ve svahu, má malý sklep. V 1.NP je předsíňka, samostatně vlevo kuchyňka, pokojík s jedním lůžkem a skříní, v čele předsíně obytná místnost se vstupem na terasu. Obytná místnost je otevřena do střechy chaty. Z obytné místnosti je příkřejším schodištěm přístupná galerie a ložnice se dvěma lůžky. Všechny místnosti mají okna, tedy jsou odvětrané a přirozeně osvětlené. Okna jsou zdvojená a opatřena mřížemi a okenicemi.

Za chatou je umístěno splachovací WC s odvodem splaškových vod do dvoukomorového septiku umístěného na pozemku pod chatou, vedle WC kohoutek s užitkovou vodou, která je získávána z poloviny střechy chaty, jímána do sudů a čerpána ke kohoutku. Kapacitu nádrže lze zvětšit jednak vlastní nádobou, jednak jímáním vody z celé střechy chaty. V minulosti byl na pozemku zjišťován zdroj vody pro případnou realizaci studny, bylo zjištěno několik míst. Nedaleko chaty je studna s vodou, která byla užívána jako pitná, v posledních letech není znám rozbor vody, nicméně zásobuje 2-3 chaty v okolí.

Chata je nabízena  prodeji včetně veškerého zařízení, které je patrné z fotodokumentace. Vytápění chaty zajišťují kamna na tuhá paliva v obytné místnosti a kuchyňce. Chata je napojena na rozvod elektrické energie, hlavní rozvody od Šmelcovny jsou nyní v celkové rekonstrukci, v brzké době budou zcela nové.

Pozemky, které jsou součástí prodeje, jsou částečně zalesněné, částečně upravené okrasné, zbývající část je louka. Pozemky nejsou oplocené. Nad chatou je les s lesní cestou, kterou lze s vozidlem vhodného typu využít pro přepravu materiálu např. pro stavební úpravy a pod. Takto byla cesta využívána i během výstavby chaty.

Přibližně stejně vzdálené jsou od chaty Šmelcovna a Hálův mlýn, kde je i venkovní bazén, hřiště, restaurační zařízení je stejně jako na Šmelcovně celoroční. Existenci vyhlášené cyklostezky v bezprostřední blízkosti asi není nutné zmiňovat. Chata díky chráněné oblasti a velikosti pozemků zajišťuje klid, přitom není zcela o samotě, v okolí je na velkých pozemcích ještě několik chat.

Nemovitosti jsou ve vlastnictví fyzické osoby, neváznou na nich žádné právní vady, jsou připravené k prodeji. Od chaty máme klíče, prohlídku vám rádi umožníme. Prosíme, abyste respektovali soukromí uživatelů. 

Energetický štítek budovy: třída G

Cena

1 250 000 Kč + provize RK REZERVACE
Druh nemovitosti Chata
Lokalita Brno - venkov Zobrazit na mapě

Kontaktujte našeho makléře

Ivana Tošovská

Ing. Ivana Tošovská

tosovska@fiedlerreality.cz

+420 604 215 282

Kontaktní formulář pro zájemce

Mohlo by vás také zaujmout